PROJELER

Projeler

Avrupa Birliği fonlu ‘Bilinçlen Şiddeti Önle’
Birleşmiş Milletler ‘Şiddetsiz bir dünya’
Yerel Yönetim destekleri ile ‘ Kadınlar ne ister’
Yerel Yönetim destekleri ile ‘Gelinlik Giydirildi, Çocukluk Sobelendi’
Avrupa Birliği Delegasyonu Sivil Düşün Destek programı ‘Almanya ziyareti’
Almanya Hessen Entegrasyon Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Sosyal Bakanlık işbirliği ile 4 yıldır devam eden projemiz devam etmektedir.
Yeşim Tekstil ile ‘Evde İşte Eşitlik’ projesine dair protokol imzalanmıştır. Proje çerçevesinde personele şiddetle mücadele hakkında bilgilendirme yapılarak 1100 çalışana anket düzenlendi ve eğitimler verildi. Yaptığımız anket verilerinin sonuçları Yeşim Tekstil yönetimiyle paylaşıldı. Yeşim Tekstil kreşinde çocuklar ve ebeveynleri ayrıca eğitimcileriyle 7 ay süren belgeli eğitimler düzenlendi. Program ikinci aşamada devam etmektedir.
FİLMMOR Kadın Filmleri Festivali Bursa’da ilk kez ev sahipliğimiz de gerçekleşti. Uluslar arası kadın filmleri Bursalılarla buluştu.

Mor Salkım Kadın ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen, DB Pozitif ve İlham Veren Konuşmalar (İVK) ve Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi işbirliğiyle düzenlenen  “Erkek Dili ile Şiddeti Konuşuyoruz” etkinliği, 24 Kasım Cumartesi günü Almira Otel’de gerçekleşti. Alanında uzman 7 konuşmacı ile 3 farklı oturumun gerçekleştiği etkinlikte, toplumun her kesiminden bireysel katılımcılarla birlikte, Sivil Toplum Örgütleri, Kamu kurum/ kuruluşları ve özel sektör bir araya geldi.

İlimizdeki tüm kurumların katılımıyla yapılan ve Valilik Makam Onayıyla uygulamaya konan 2017-2020 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planının temel hedefleri hizmetiçi eğitimlerle kurumların personel niteliğini arttırmak ve halkı bilgilendirmektir. Bu hedefleri gerçekleştirmek amacıyla 4 gün sürecek olan “Kamu Kurumlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yaygınlaştırma Eğitimi”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi İLHAM VEREN KONUŞMALAR ile düzenlediğimiz ‘Erkek Diliyle Şiddeti Konuşuyoruz’ etkinliğimize davetlisiniz.