MOTİVASYONLAR

MOTİVASYONLAR

Mor salkım Kadın dayanışma derneği gerçekleştirdiği çalışmalarla birçok kamu kurumları ve yerel yönetimden ve ortak çalıştığı sivil toplum kuruluşlarından plaket almaya layık görülmüştür.
Ödül statüsünde ise yerel yönetimler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturdukları projelerle yarıştığı ve hak kazandığı 3 ayrı ödül kazanmıştır.
SİVİLAY derneğinin her yıl düzenlediği ve ülke çapında ses getiren projelerin ödüllendirildiği çalışmada ‘Şiddetsiz Bir dünya’ projesi ile ödül hakkı kazanan sivil toplum örgütü olmuştur.
Uludağ üniversitesi akademisyenlerinin oluşturduğu SUBİTED adlı kuruldan dünya ülke gençleri ile gerçekleştirdiği ‘Bilinçlen şiddeti önle’ adlı proje ile ödüle layık görülmüştür.
2015 yılında Nilüfer Belediyesi tarafından ‘En Başarılı Dernek’ ödülü hakkını kazanmıştır.
2016 yılında Nilüfer Belediyesi tarafından ‘En Savunucu Dernek’ ödülü kazanmıştır.
2015 yılında Halkla ilişkiler derneğinin HİÇ ödülleri Türkiye çapında düzenlenmiştir. 37 başvuru projesi içinden 6 kurum ödüle layık görülmüştür. Sivil toplum alanında Türkiye’de tek ödülü ‘Kadınlar ne ister’ projesi ile Mor Salkım Kadın dayanışma Derneği almıştır.
2016 yılında ulusal proje başvuruları olan 47 proje içerisinden sivil toplum alanında ‘şiddetsiz bir dünya’ adlı projesi ile ödül kazanmıştır.
2017 yılında Sivil Gündem Gazetesi Farkındalık ödülü